Zgłoś
Awarię
Unia Europejska BIP
  • Tłumacz języka migowego
19/10 2023
#Edukacja #Kampania oszczędzaj wodę 2023

Porozmawialiśmy z seniorami przy kawie o oszczędzaniu wody

Kampania ekologiczna “Oszczędzaj wodę pitną” pędzi przed siebie. Dotarliśmy między innymi na spotkanie z seniorami do kawiarenki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie. Spotkanie z udziałem pana Burmistrza Stanisława Piechuli odbyło się 18.10.2023 r. Specjalista ds. ekorozwoju w naszej Spółce, Urszula Renner poprowadziła prelekcję “Jak mądrze oszczędzać wodę pitną w codzienności”.

Porozmawialiśmy z seniorami przy kawie o oszczędzaniu wody

Seniorzy nie tylko  otrzymali konkretną informację dlaczego trzeba oszczędzać skarb jakim jest woda, ale zapoznali się również ze sposobami skutecznego oszczędzania wody pitnej jak na przykład: zbieranie deszczówki, prawidłowe spłukiwanie toalety czy picie Mikołowskiej Kranówki. Na koniec prelekcji seniorzy zostali zaproszeni na warsztaty pogłębiające temat oszczędzania wody, które odbędą się 27.10.2023 r. w Sali Dworcowej w Centrum Aktywności Społecznej. Warsztaty się rozpoczynają o godzinie 10.00. W związku z tym, że liczba miejsc jest ograniczona, a na chwilę obecną są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy chętnych seniorów do zapisania się na listę. Zainteresowanych prosimy, aby dzwonili pod numer 32 226 00 52 albo zapisać się drogą elektroniczną na adres e-mail: urszula.renner@zim.com.pl.

Po prelekcji uczestnicy otrzymali butelki wielokrotnego użytku oraz jako zachętę do  wdrażania dobrych nawyków oszczędzania wody w swoim otoczeniu, idealną ściągawkę w postaci ulotki z listą sposobów oszczędzania wody. Spotkanie było również okazją do rozmowy z seniorami. Bardzo się cieszymy z licznego uczestnictwa w spotkaniu i dziękujemy za udaną współpracę z Radą Seniorów oraz p. Sabiną Grzywok, głównym specjalistą ds. polityki senioralnej w mieście Mikołów.

Seminarium na temat oszczędzania wody dla seniorów

do góry