Zgłoś
Awarię
Unia Europejska BIP
  • Tłumacz języka migowego
15/12 2022
#Aktualności

Uwaga na oszustów podszywających się pod pracowników wodociągów

W związku z docierającymi do naszej Spółki informacjami o działaniach oszustów podszywających się pod pracowników wodociągów Zakład Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. informuje, że pracownicy mikołowskich wodociągów posiadają firmowe identyfikatory (legitymacje służbowe), które mają obowiązek okazywać na Państwa wezwanie.

Czym wyróżniają się pracownicy ZIM?

Warto wiedzieć, że pracownicy Zakładu Inżynierii Miejskiej w Mikołowie nie wchodzą do mieszkań i domów mieszkańców bez wyraźnej przyczyny. Nasza załoga zawsze porusza się oznakowanym samochodem, mając roboczą odzież z emblematami Spółki i imienny identyfikator.

Wymiana wodomierzy odbywa się co 5 lat

Serwis wodomierzy realizowany jest  w terminie wcześniej uzgodnionym z Odbiorcą usług, a wymiana wodomierza odbywająca się co 5 lat jest wcześniej zaplanowana przez pracowników ZIM. W związku z tym mogą Państwo u nas uzyskać potwierdzenie czy taki serwis lub wymiana tego konkretnego dnia jest uwzględniona w planach.

Rozmawiać z najbliższymi o możliwych zagrożeniach

W walce z oszustami niezmiernie ważne i skuteczne są też zwykłe rozmowy z najbliższymi o prawdopodobnych zagrożeniach. Przekazujmy informacje o metodach działania oszustów innym, szczególnie seniorom. Prosimy również o zgłaszanie policji informacji o podejrzanych osobach, które pojawiły się w okolicy klatki schodowej, mieszkania lub posesji.

Weryfikacja tożsamości pracownika ZIM

W przypadku jakichkolwiek Państwa wątpliwości, prosimy o kontakt telefoniczny z Działem Eksploatacji Sieci Wod. – Kan. tut. zakładu, pod numerem tel. 32 218 02 10, 32 218 05 69 lub 32 226 21 05, w celu weryfikacji tożsamości pracowników.

do góry