Zgłoś
Awarię
Unia Europejska BIP
  • Tłumacz języka migowego
30/10 2023
#Edukacja #Kampania oszczędzaj wodę 2023

Zakończyły się warsztaty “Oszczędzaj wodę, ratuj przyrodę” dla przedszkolaków i pierwszoklasistów

W zeszłym tygodniu zakończyły się warsztaty “Oszczędzaj wodę, ratuj przyrodę” dla przedszkolaków i pierwszoklasistów. Program warsztatów objął 5 placówek przedszkolnych i 4 Szkoły Podstawowe w Mikołowie. Przeprowadzono 37 godzin warsztatów dla około tysiąca dzieci i ich nauczycieli. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał dyplom „eko ambasadora” wraz torbą upominków: butelką wielokrotnego użytku, opaską odblaskową, magnesem na lodówkę ze sposobami oszczędzania wody oraz ulotką dla rodziców.

Warsztaty zostały bardzo pozytywnie przyjęte zarówno przez dzieci jak i nauczycieli, co nas bardzo cieszy. Największą wartością tych spotkań było to, że każda grupa była bardzo aktywna i zaangażowana przez całe warsztaty.

Podczas kampanii ekologicznej “Oszczędzaj wodę pitną!” współfinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach skupiliśmy się tylko na placówkach z obszaru centrum Mikołowa. W planach jest pozyskać w najbliższym czasie kolejne środki i przeprowadzić te warsztaty w pozostałych placówkach przedszkolnych i szkolnych w Mikołowie.

Zakończyły się warsztaty “Oszczędzaj wodę, ratuj przyrodę” dla przedszkolaków i pierwszoklasistów

do góry