Zgłoś
Awarię
Unia Europejska BIP
  • Tłumacz języka migowego
28/06 2023
#Edukacja

Jest lato, jest Mikołowska Kranówka!

W okresie letnim należy spożywać dużo płynów, aby zachować właściwe nawodnienie organizmu. W celu ułatwienia tego zadania zachęcamy mieszkańców do sięgnięcia po Mikołowską Kranówkę, która jest bezpieczna, zdrowa i tania. Bezpośrednio pobrana z kranu jest świeża i schłodzona, co idealnie sprawdza się w upalne dni. Dla osób starszych picie Mikołowskiej Kranówki oznacza też brak noszenia ciężkich butelek ze sklepu do swoich domów.

Mikołowska Kranówka

Jak prawidłowo się nawadniać?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów należy pić płyny w formie małych porcji wypijanych regularnie w ciągu całego dnia, zamiast picia napojów jednorazowo w dużych ilościach. Powinniśmy wypić minimum 8 szklanek płynów dziennie, a także wykluczyć napoje alkoholowe, ograniczyć mocną kawę i herbatę, ponieważ mogą mieć działanie moczopędne, które prowadzi do zwiększonej utraty wody z organizmu. Świeże owoce, warzywa i niektóre produkty mleczne mogą wspomóc organizm w dostarczeniu zalecanej dziennej ilości wody.

Bezpieczna woda

Mikołowska Kranówka jest w 100 procentach bezpieczna dla zdrowia. Wynika to stąd, że jest po prostu regularnie kontrolowana przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Z wielką odpowiedzialnością rzetelnie monitorujemy jakość wody w całym mieście. Zlecamy jej badanie akredytowanemu laboratorium według ustalonego wcześniej harmonogramu.

Zdrowa woda

Często bywa tak, że suplementujemy niezbędne makroelementy, takie jak wapń i magnez, dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Te same pierwiastki znajdują się w wodzie płynącej w kranach mieszkańców Mikołowa. Nasza woda stanowi dobre źródło wapnia i magnezu. Warto o tym wiedzieć.

Tania woda

Wszyscy szukamy oszczędności w codziennych wydatkach. Proponujemy ograniczyć zakup wody butelkowanej na rzecz Mikołowskiej Kranówki, która jest 125 razy tańsza od wody butelkowanej. Załóżmy, że średnie zapotrzebowanie wody na osobę to 2 litry dziennie. Koszt 2 litrów butelkowanej wynosi średnio 2 zł, z kolei koszt takiej samej ilości Mikołowskiej Kranówki wynosi niecałe 2 grosze! Dla 4-osobowej rodziny jest to oszczędność na poziomie 2900 zł rocznie!

 Zapraszamy do skorzystania z opracowań edukacyjnych w zakładce "Ekologia i edukacja". 

Picie Kranówki to zdrowy, ekonomiczny i ekologiczny nawyk, który warto krok po kroku wdrażać do swojej codzienności.

 

do góry