Zgłoś
Awarię
Unia Europejska BIP
 • Tłumacz języka migowego

Mikołowska kranówka

Zakład Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. w Mikołowie i jego pracownicy zachęcają do picia wody z kranu, czyli Mikołowskiej Kranówki zamiast butelkowanej wody!

Oszczędność, troska o zdrowie całej rodziny i środowisko naturalne!

Dlaczego warto pić Mikołowską Kranówkę?

Mikołowska kranówka

Mikołowska Kranówka jest:

 • o wiele tańsza niż butelkowana
  Koszt 2 litrów butelkowanej wody wynosi średnio 2,00 zł, z kolei koszt takiej samej ilości Mikołowskiej Kranówki wynosi tylko 0,016 zł. Kranówka jest 125 razy tańsza od wody butelkowanej. Przy średnim zapotrzebowaniu wody na osobę (2l/dziennie) w czteroosobowej rodzinie, jest to oszczędność na poziomie 2900zł rocznie!
 • bezpieczna i czysta
  Regularnie są dokonywane niezależne kontrole Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz badania Mikołowskiej Kranówki przez akredytowane laboratoria.
 • świeża, schłodzona i od razu dostępna
  Woda w Mikołowie to przede wszystkim wysoka jakość, która spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa określone przez Ministerstwo Zdrowia, a także Światową Organizację Zdrowia (WHO)
 • zdrowa i zawiera składniki mineralne
  Badania wyraźnie wskazują, że Mikołowska Kranówka zawiera łatwo przyswajalne i cenne dla naszego organizmu pierwiastki: wapń, magnez, fosfor czy potas. Właśnie Wapń i magnez są odpowiedzialne za kamień osadzający się w czajniku, który nie jest oznaką niskiej jakości wody.
 • bezodpadowa i niemarnująca zasobów wodnych
  Podczas produkcji butelek plastikowych zużywa się znaczną ilość wody w przeciwieństwie do płynącej wody w kranie w Mikołowie. Picie Mikołowskiej kranówki nie generuje odpadów oraz nie zawiera bisfenolu znajdujących się w butelkach PET.
 • zeroemisyjna 
  Mikołowska Kranówka jest transportowana tylko rurociągami. Natomiast woda butelkowana, pozostawia po sobie ogromny ślad węglowy podczas transportu drogowego od źródła, do sklepów, a następnie do mieszkań i domów.

Szczegółowe informacje dotyczące zalet picia Mikołowskiej Kranówki można przeczytać w artykule w Gazecie Mikołowskiej nr 7-8 lipiec-sierpień 2022 na stronie 11 oraz warto pobrać ulotkę zachęcającą do picia wody z kranu.

Pij Mikołowską Kranówkę!
Nic nie tracisz, a możesz zyskać finansowo i zdrowotnie, a nasza planeta Ziemia będzie Ci na pewno bardzo wdzięczna!

 

 

 

Kategoria: Mikołowska Kranówka [1]
Format Data publikacji / aktualizacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
pdf 2022-09-27 Gazeta Mikołowska - wywiad na stronie 11
ilość pobrań: 836
Gazeta Mikołowska - wywiad na stronie 11 21,49MB zobacz
do góry