Zgłoś
Awarię
Unia Europejska BIP
  • Tłumacz języka migowego
28/05 2024
#Aktualności #Edukacja #Kampania oszczędzaj wodę 2024

Plakaty przystankowe “Łap deszczówkę” i “Oszczędności w toalecie” są już na mieście!

Podczas pierwszej kampanii ekologicznej “Oszczędzaj wodę pitną!” zaprezentowaliśmy plakaty z 10 konkretnymi sposobami oszczędzania wody, które zostały umieszczone na wybranych przystankach autobusowych. W ten sposób chcieliśmy Państwu przybliżyć proste działania, które mogą przyczynić się do całkiem sporych oszczędności. Co istotne, oszczędność wody nie dotyczy tylko zasobów wodnych  w środowisku, ale również Państwa kieszeni. Bardzo zachęcamy zatem do poznania prostych wskazówek znajdujących się na naszej stronie internetowej, które pokażą jak obniżyć zużycie wody.

W ramach drugiej kampanii ekologicznej “Oszczędzaj wodę pitną! cz.2" skupiliśmy się na rozwinięciu dwóch nawyków w zakresie oszczędzania wody: łapaniu deszczówki i oszczędnemu spłukiwaniu wody w toalecie. 

Zbieranie wody deszczowej przynosi wiele korzyści:

  • obniża koszty wody dla gospodarstwa domowego, 
  • zapobiega skutkom suszy i podtopieniom oraz powodziom,
  • odciąża system kanalizacji deszczowej i oczyszczalni ścieków. 

Dodatkowo, chcemy zachęcić Państwa do prawidłowego korzystania z podwójnych przycisków spłukujących wodę w WC. Dzięki temu można zaoszczędzić aż do 40 litrów wody dziennie na osobę! 

Plakaty przystankowe są realizowane w ramach drugiej kampanii “Oszczędzaj wodę pitną! cz.2”, która jest w 80% współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 

Plakaty przystankowe “Łap deszczówkę” i “Oszczędności w toalecie” są już na mieście!

do góry