Zgłoś
Awarię
Unia Europejska BIP
  • Tłumacz języka migowego
30/04 2024
#Aktualności #Edukacja #Kampania oszczędzaj wodę 2024

Rozpoczęliśmy warsztaty dla przedszkolaków na temat oszczędzania wody

Rozpoczęliśmy warsztaty “Oszczędzaj wodę, ratuj przyrodę” dla przedszkolaków w mikołowskich placówkach, które nie brały udziału w pierwszej edycji kampanii ekologicznej “Oszczędzaj wodę pitną!” przeprowadzonej w 2023 r. Warsztaty dla wszystkich placówek w spoza centrum   Mikołowa zostaną zorganizowane w okresie kwiecień-maj. Podczas zeszłorocznych spotkań przedszkolakami i ich opiekunami  doświadczyliśmy wiele pozytywnych reakcji na przekaz i formę przeprowadzonych warsztatów. Nie inaczej było w ostatnich 3 tygodniach, gdy w ramach drugiej edycji kampanii odwiedziliśmy Przedszkole nr 4 im. Złotego Pantofelka, Przedszkole nr 5 im. Krainy Bajek oraz Przedszkole nr 6 im. Krasnala Hałabały.

Warsztaty w ramach tej kampanii prowadzone są przez edukatora i pracownice Zakładu Inżynierii Miejskiej Sp z.o.o. specjalistka ds. ekorozwoju Urszula Renner, będąca pomysłodawczynią warsztatów i całej kampanii. Na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał upominki oraz certyfikat Eko Ambasadora, który zobowiązuje do korzystania otrzymanej butelki wielokrotnego użytku, jednocześnie pamiętając, że każde jej napełnienie wodą z kranu przyczyni się do oszczędzania wody. Certyfikat mobilizuje również dzieci jako Eko Ambasadorów do pomagania dorosłym w zmienianiu swoich nawyków oszczędzania wody na właściwe. 

Niezmiernie cieszymy się, że odwiedzimy najmłodszych mieszkańców Mikołowa w kolejnych placówkach i podzielimy się z nimi wiedzą poprzez zabawę na temat oszczędzania wody. 

Przypominamy, że w ramach kampanii trwa konkurs plastyczny dla mikołowskich dzieci. Prace plastyczne należy składać do 08.05.2024 r. w siedzibie ZIM Sp. z o.o. przy ul. Kolejowej w Mikołowie.

Rozpoczęliśmy warsztaty dla przedszkolaków na temat oszczędzania wody

do góry