Zgłoś
Awarię
Unia Europejska BIP
  • Tłumacz języka migowego
22/03 2022
#Aktualności #Edukacja

Światowy Dzień Wody

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody i z tej okazji rozpoczynamy cykl wpisów zachęcających do picia wody z kranu, czyli Mikołowską Kranówkę!

Dlatego zaczniemy od kluczowego pytania "Jak mogę zaoszczędzić pieniądze pijąc Mikołowską Kranówkę?"

Jednym z prostszych sposobów jest rezygnacja z butelkowanej wody na rzecz picia tej z kranu. Twoja kieszeń z tego powodu bardzo się ucieszy!

Przejdźmy do faktów!

Koszt 2 litrów butelkowanej wody wynosi średnio 2,00 zł, z kolei koszt takiej samej ilości Mikołowskiej Kranówki wynosi tylko 1,60 grosza. Kranówka jest więc 125 razy tańsza od 2 l wody butelkowanej.

Idealny i prosty sposób na oszczędzanie pieniędzy!

Czy mamy pewność, że woda z kranu jest zdatna do picia?

Najlepszym dowodem na to, że Mikołowska Kranówka jest 100% bezpieczna dla zdrowia, są dokonywane niezależne kontrole Powiatowego Inspektora Sanitarnego.
Zakład Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. w Mikołowie rzetelnie monitoruje jakość wody w całej gminie zlecając akredytowanemu laboratorium przeprowadzenie regularnych badań wody w Mikołowie, w tym badań mikrobiologicznych wskazujące czy woda jest zdatna do picia.

Woda w Mikołowie to przede wszystkim wysoka jakość, która spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa określone przez Ministerstwo Zdrowia, a także Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Badania wyraźnie wskazują, że woda z kranu zawiera łatwe przyswajalne i cenne dla naszego organizmy pierwiastki: wapń, magnez, fosfor czy potas. Chcemy zwrócić uwagę, że właśnie wapń i magnez są odpowiedzialne za kamień osadzający się w czajniku, który często niestety (!) mylnie uznajemy za przejaw niskiej jakości wody.

Decydując się na picie Mikołowskiej Kranówki, nic nie tracimy, a możemy sporo zyskać finansowo i zdrowotnie!

Link do treści na Facebooku na temat Światowy Dzień Wody 

Jak oszczędzać wodę

Mikołowska Kranówka

do góry