Zgłoś
Awarię
Unia Europejska BIP
  • Tłumacz języka migowego
25/03 2022
#Aktualności

Godzina dla Ziemi

Już jutro o godzinie 20:30 na całej Naszej Planecie odbędzie się akcja „Godzina dla Ziemi”.

Czym jest wydarzenie?

Jest to akcja związana z zieloną polityką stworzona przez World Wide Fund for Nature (WWF). Ma ona na celu skłonienie do refleksji nad zmianami klimatu oraz uwrażliwienie na problem nadmiernego zużycia energii poprzez wyłączenie na 60 minut świateł na całej Ziemi. 

Po raz pierwszy akcja odbyła się w roku 2007 w Sydney. Wzięło w niej udział 2,2 mln osób. Do akcji przyłączają się nie tylko prywatne budynki. Wieża Eiffla w Paryżu, Pałac Buckingham w Londynie, Opera w Sydney czy Pałac Kultury i Nauki w Warszawie czy katowicki Spodek, to tylko niektóre z wielu najważniejszych budynków na całym świecie, które w ostatnią sobotę marca przyłączają się do tej akcji.

Oto kilka wskazówek dotyczących oszczędzania energii:

  • Zmniejsz temperaturę w pomieszczeniu o 1 stopień (tak niewielka zmiana ma ogromny wpływ na oszczędność).
  • Gotuj tyle wody w czajniku elektrycznym, ile naprawdę potrzebujesz.
  • Staraj się zawsze wypełnić zmywarkę w pełni, zanim ją włączysz.
  • Rozważ ocieplenie budynku i uszczelnienie okien oraz bardziej przyjazny planecie sposób ogrzewania.

Zapraszamy mieszkańców Mikołowa do zaangażowania się wspólnie do akcji i w sobotę o godzinie 20:30 wyłączmy wszyscy światła naszych domów by pokazać chęć dbania o naszą planetę - Ziemię!

Godzina dla Ziemi to ogromny, symboliczny gest, ale pamiętajmy: jeśli naprawdę chcesz oszczędzać energię, to jest dużo rzeczy, które marnują energię bardziej niż oświetlenie!

do góry