Zgłoś
Awarię
Unia Europejska BIP
  • Tłumacz języka migowego
25/04 2024
#Aktualności #Edukacja #Oczyszczalnia ścieków

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 odwiedzili Oczyszczalnię Ścieków "Centrum" w Mikołowie

Celem tej wyjątkowej wycieczki było nie tylko podniesienie świadomości  ekologicznej uczniów, ale także ich nauczycieli. Podczas wizyty uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się krok po kroku procesowi oczyszczania ścieków, które płyną z ich domów, szkół i innych miejsc użyteczności publicznej poprzez sieć kanalizacyjną.

Zwiedzanie obejmowało wiele interesujących przystanków, podczas których uczniom szczegółowo wyjaśniano poszczególne etapy oczyszczania ścieków w Mikołowie. Najbardziej intrygujące było dla nich poznanie roli bakterii w biologicznym procesie oczyszczania oraz obserwacja końcowego rezultatu -  w postaci czystej wody wypływającej do rzeki Jamny.

Pierwszoklasiści byli bardzo zainteresowani każdym aspektem oczyszczalni ścieków i zadawali wiele pytań, co świadczyło o ich ogromnym zaangażowaniu. Podczas zwiedzania zwracano uwagę na właściwe korzystanie z kanalizacji, podkreślając, że toaleta to nie śmietnik, ponieważ służy jedynie do odprowadzania nieczystości pochodzących od człowieka i zużytego papieru toaletowego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe odwiedziny.

Zapraszamy kolejne grupy do zapoznania się z fascynującym światem oczyszczalni ścieków.

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 11 odwiedzili Oczyszczalnię Ścieków "Centrum" w Mikołowie

do góry