Zgłoś
Awarię
Unia Europejska BIP
  • Tłumacz języka migowego
31/10 2023
#Edukacja #Kampania oszczędzaj wodę 2023

Warsztaty oszczędzania wody z seniorami

W zeszły piątek w Centrum Aktywności Społecznej odbyły się warsztaty dla seniorów: „Jak mądrze oszczędzać wodę”. Aktywność seniorów i chęć dzielenia się ze swoimi pomysłami na temat oszczędzania wody bardzo mile nas zaskoczyła. Wymiana własnych doświadczeń podczas burzy mózgów była bardzo żywa i zaangażowała wszystkich uczestników warsztatów.

Seniorzy byli podzieleni na 4 grupy. Dwie grupy zajmowały się diagramem “Nawyk oszczędzania wody”, a kolejne dwie diagramem “Nawyk marnowania wody”. Zadaniem wszystkich grup było wypisać wszystkie nawyki, jaki stosują, obserwują czy planują. Na koniec warsztatów omawialiśmy poszczególne nawyki zarówno oszczędzania wody jak i jej marnowania. Po tych zajęciach śmiało można powiedzieć, że seniorzy to idealni ambasadorzy oszczędzania wody. Ich bogate doświadczenie, to ogromny potencjał do promowania mądrych nawyków korzystania z wody. Wszystkie zebrane podczas tych warsztatów pomysły planujemy wykorzystać w kolejnych akcjach edukacyjnych, aby ta wiedza stała się rozpowszechniona.

Po intensywnej pracy, przyszedł czas na degustację mikołowskiej „kranówki”. W celu zachęcenia do picia wody z kranu, dodaliśmy do niej owoce, warzywa, przyprawy i zioła. Zależy nam, aby zachęcać wszystkich do picia mikołowskiej wody z kranu, która jest dobra, tania i zdrowa. W czasie degustacji rozdawaliśmy upominki - butelki wielokrotnego użytku. Seniorzy byli tak zachwyceni smakiem wody kranowej, że w swoich nowo otrzymanych butelkach, zabierali ją  ze sobą.

Warsztaty oszczędzania wody z seniorami, były ostatnim zadaniem w ramach kampanii ekologicznej  “Oszczędzaj wodę pitną!”, współfinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Warsztaty oszczędzania wody z seniorami

do góry