Zgłoś
Awarię
Unia Europejska BIP
  • Tłumacz języka migowego

Stacje ładowania samochodów elektrycznych

Niewątpliwym sukcesem naszej Spółki było zamontowanie dwóch stacji ładowania samochodów elektrycznych o mocy 44 kW (2x22kW) przy ul. Konstantego Prusa. Przedsięwzięcie te stało się kolejnym znaczącym krokiem w kierunku zrównoważonego transportu w Mikołowie.

Aplikacja mobilna EV+ MapAplikacja mobilna - screen

Mieszkańcy, którzy posiadają samochody elektryczne oraz hybrydy typu Plug-in mogą korzystać z punktów ładujących umiejscowionych na terenie Mikołowskiego Centrum Przesiadkowego. Dwa punkty ładowania są dostępne całodobowo i można z nich korzystać za pomocą chociażby aplikacji mobilnej EV+ Map. Aplikacja umożliwia sprawdzenie aktualnego cennika ładowania oraz pomaga bezpiecznie i bezgotówkowo za nie zapłacić. Dodatkowo użytkownicy ekologicznej motoryzacji będą mogli zlokalizować najbliższe stacje ładowania w całej Polsce.

Zrównoważony transport publiczny

Warto podkreślić, że Mikołowskie Centrum Przesiadkowe jest wyposażone w wiele udogodnień niezbędnych do komfortowego podróżowania. Nowoczesna infrastruktura pełna systemów informacyjnych pomaga mieszkańcom w sprawnym poruszaniu się po terenie gminy jak i całej Metropolii, ale także zachęca do tego by zostawili swoje auta i wybrali komunikację publiczną. Wybudowany na tyłach dworca parking posiada 200 monitorowanych miejsc, dzięki czemu auta mogą bezpiecznie czekać na swoich właścicieli.

W dobie wysokich cen paliw oraz powiększającego się zanieczyszczenia powietrza transport publiczny jest rozwiązaniem wpływającym pozytywnie zarówno na nasze portfele jak i na to czym oddychamy.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych wraz z Mikołowskim Centrum Przesiadkowym przyczyniają się do polepszenia komfortu życia mieszkańców, ale również do lepszej ochrony środowiska naturalnego.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych

Stacje ładowania samochodów elektrycznych

 

do góry