Zgłoś
Awarię
Unia Europejska BIP
  • Tłumacz języka migowego
04/04 2024
#Aktualności #Edukacja #Kampania oszczędzaj wodę 2024

Pozyskaliśmy środki na drugą edycję kampanii ekologicznej “Oszczędzaj wodę pitną! cz.2”

W zeszłym roku udało nam się pozyskać środki na pierwszą kampanię ekologiczną “Oszczędzaj wodę pitną!”, w ramach której odbyły się warsztaty dla przedszkolaków i uczniów, spotkania z seniorami, zorganizowaliśmy konkurs plastyczny, dostarczyliśmy mieszkańcom edukacyjne ulotki oraz powiesiliśmy w różnych miejscach na mieście plakaty przystankowe z 10 sposobami oszczędzania wody. Realizacja kampanii zakończyła się pomyślnie ponieważ została przyjęta pozytywnie przez mieszkańców, zwłaszcza przez mikołowskie dzieci i nauczycieli placówek szkolnych i przedszkolnych.

Czas na warsztaty dla dzieci z pozostałych placówek

W pierwszej edycji kampanii warsztaty “Oszczędzaj wodę, ratuj przyrodę” dla dzieci zorganizowaliśmy w placówkach znajdujących się w centrum Mikołowa. Teraz przyszedł czas, aby zorganizować warsztaty w pozostałych mikołowskich szkołach i przedszkolach. Zależało nam, aby kontynuować ten projekt, więc staraliśmy się o pozyskanie kolejnych środków. Udało się! Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach po raz drugi przyznał nam dofinansowanie na wsparcie edukacji ekologicznej podnoszącej świadomość na temat oszczędzania wody wśród mieszkańców Mikołowa. Wysokość dofinansowania drugiej kampanii ekologicznej wynosi około 47 tys. złotych, co stanowi 80% kosztów całej kampanii.

 

Pozyskaliśmy środki na drugą edycję kampanii ekologicznej “Oszczędzaj wodę pitną! cz.2”

Warsztaty, konkurs plastyczny, zajęcia dla osób niepełnosprawnych

Podobnie jak w poprzedniej edycji zostaną przeprowadzone warsztaty dla dzieci, a także zostanie zorganizowany konkurs plastyczny dla dzieci. Pojawią się również ciekawe plakaty na przystankach w dwóch odsłonach. Ponadto ponownie wyślemy ulotki edukacyjne, aby zwiększyć świadomość i kształtować postawy ekologiczne w naszej społeczności. W zeszłym roku skupiliśmy się na edukowaniu seniorów, w tym roku wychodzimy z propozycją zajęć edukacyjnych dla osób z Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną KOŁO w Mikołowie.

Dobre nawyki to oszczędność

Celem wspomnianych działań jest przede wszystkim, aby krok po kroku za sprawą prostych sposobów mieszkańcy zwiększali swoją świadomość na temat rozsądnego korzystania wody pitnej w najbliższym otoczeniu. Każdy właściwy nawyk oszczędzania wody jest na wagę złota zarówno dla planety, jak i dla Twojego budżetu domowego. Warto zdać sobie sprawę, że każda zaoszczędzona kropla to zaoszczędzone złotówki! Zachęcamy mieszkańców do korzystania z przygotowanych materiałów w ramach kampanii ekologicznej “Oszczędzaj wodę pitną!”, ponieważ one pomogą budować w sobie postawę eko ambasadora i szerzyć pozyskaną wiedzę dalej.

do góry