Zgłoś
Awarię
Unia Europejska BIP
  • Tłumacz języka migowego
06/10 2023
#Edukacja #Mikołowska Kranówka #Kampania oszczędzaj wodę 2023

Ruszyły warsztaty “Oszczędzaj wodę, ratuj przyrodę” dla przedszkolaków i pierwszoklasistów

W październiku zostaną przeprowadzone warsztaty “Oszczędzaj wodę, ratuj przyrodę” dla mikołowskich przedszkolaków i pierwszoklasistów w ramach kampanii ekologicznej “Oszczędzaj wodę pitną!” współfinansowanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Pierwsze warsztaty odbyły się już 4 października br. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jerzego Kukuczki w Mikołowie. Wzięli w nich udział pierwszoklasiści, a poprowadzili je edukator wraz z pracownicą Zakładu Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o., specjalistką ds. ekorozwoju Urszula Renner, która jest pomysłodawczynią warsztatów i całej kampanii. 

Podczas zajęć zostały zaprezentowane edukacyjne bajki wyjaśniające, jak ważna jest woda pitna w naszym życiu i dlaczego wszyscy muszą ją oszczędzać. Oprócz bajek, uczniowie uczestniczyli w zabawach -  takich jak  “Zagadki dźwiękowe” i “Dobry i zły nawyk oszczędzania wody” oraz w zabawie ruchowej, która ma zachęcić dzieci do picia Mikołowskiej Kranówki. Uczestnicy warsztatów byli bardzo zaangażowani i otwarci na dyskusje. Reakcja dzieci i nauczycieli przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Jesteśmy bardzo wdzięczni za udaną współpracę. Wierzymy, że kolejne warsztaty odbędą się w podobnej atmosferze. 

Na koniec warsztatów każdy uczestnik otrzymał upominki oraz certyfikat Eko Ambasadora, który zobowiązuje się do korzystania otrzymanej butelki wielokrotnego użytku pamiętając, że każde jej napełnienie wodą z kranu przyczyni się do oszczędzania wody. Certyfikat mobilizuje również dzieci jako Eko Ambasadorów do pomagania dorosłym w zmienianiu swoich nawyków oszczędzania wody na właściwe. 

Przypominamy, że w ramach kampanii trwają konkursy plastyczne dla przedszkolaków i pierwszoklasistów. Prace plastyczne dzieci można składać do 13.10.2023 r. w mikołowskiej placówce, do której uczęszcza dziecko. 

Warsztaty "Oszczędzaj wodę, ratuj przyrodę" dla uczniów klas I

do góry