Zgłoś
Awarię
Unia Europejska BIP
  • Tłumacz języka migowego
14/06 2024
#Aktualności #Edukacja #Kampania oszczędzaj wodę 2024

Zakończyliśmy warsztaty “Oszczędzaj wodę, ratuj przyrodę” dla przedszkolaków i uczniów klas I

Zakończyliśmy warsztaty “Oszczędzaj wodę, ratuj przyrodę” dla przedszkolaków i uczniów klas I w ramach drugiej kampanii ekologicznej “Oszczędzaj wodę pitną! cz.2’, które odbywały się w okresie kwiecień-maj. Warsztaty te były dedykowane dzieciom z placówek przedszkolno-szkolnych zlokalizowanych poza centrum miasta. Przedszkolaki i uczniowie klas I z centrum Mikołowa wzięli udział w pierwszej edycji tej kampanii w październiku zeszłego roku.

Program warsztatów ponownie otrzymał wysokie oceny za angażowanie dzieci w dyskusje i zabawy edukacyjne. Jesteśmy dumni, że udało się przekazać najmłodszym, jak cennym zasobem jest woda oraz jak ważne są nawyki jej oszczędzania. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał dyplom Eko Ambasadora, który wskazuje, że posiadacz tego dyplomu  jest reprezentantem idei ochrony wody pitnej. Do każdego dyplomu została dołączona torba płócienna z prezentami, m.in. ciesząca się wśród dzieci butelką wielokrotnego użytku z napisem “Piję Mikołowską Kranówkę”.

Liczymy, że ponownie pozyskamy środki, aby powrócić w następnym roku szkolnym do mikołowskich placówek z nowym programem warsztatów. Przypomnijmy, że warsztaty dla przedszkolaków i pierwszoklasistów są częścią drugiej kampanii “Oszczędzaj wodę pitną! cz.2”, które są w 80% współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

Zakończyliśmy warsztaty “Oszczędzaj wodę, ratuj przyrodę” dla przedszkolaków i uczniów klas I

do góry