Zgłoś
Awarię
Unia Europejska BIP
  • Tłumacz języka migowego
02/06 2023
#Aktualności #Edukacja #Oczyszczalnia ścieków

Licealiści zwiedzali Oczyszczalnię Ścieków “Centrum” w Mikołowie

Nadszedł moment, kiedy oficjalnie wracamy do prowadzenia regularnych wycieczek po terenie oczyszczalni ścieków, które odbywają się na podstawie nowego regulaminu zwiedzania oczyszczalni ścieków.

31 maja, uczniowie klas trzecich II Liceum Ogólnokształcącego im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Mikołowie, wzięli udział w wycieczce edukacyjnej po terenie oczyszczalni ścieków. Celem wycieczki było podniesienie świadomości ekologicznej młodzieży licealnej, przybliżenie im istoty procesu oczyszczania wody w ochronie środowiska naturalnego oraz uświadomienie, że toaleta to nie śmietnik.

Młodzież miała okazję zapoznać się z mechaniczno-biologicznym procesem oczyszczania ścieków produkowanych przez mieszkańców Mikołowa. Uczniowie zwiedzali poszczególne obiekty znajdujące się na terenie oczyszczalni i zobaczyli jak ona funkcjonuje. Podczas spotkania młodzież poznała procesy oczyszczania ścieków od momentu przyjęcia nieczystości z mikołowskich gospodarstw domowych i lokalnych firm, aż do etapu odprowadzenia oczyszczonego ścieku do rzeki Jamny. Właśnie wylot oczyszczonych ścieków do rzeki Jamny wzbudził największe zainteresowanie mikołowskiej młodzieży.  Zadawali mnóstwo rzeczowych pytań i wykazywali zainteresowanie tematem, co pomogło im zdobyć wiedzę, którą mogą później podzielić się ze swoimi bliskimi jako prawdziwi eko ambasadorzy!

Warto obejrzeć przygotowany krótki materiał filmowy w postaci rolki z tej wycieczki na naszym profilu na Facebooku.

Dziękujemy za odwiedziny. 

Zapraszamy następnych gości do zwiedzania oczyszczalni ścieków.

Licealiści zwiedzali Oczyszczalnię Ścieków “Centrum” w Mikołowie

do góry