Zgłoś
Awarię
Unia Europejska BIP
  • Tłumacz języka migowego

Kampania ekologiczna „Oszczędzaj wodę pitną!” miała na celu kształtować proekologiczne postawy wśród dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów w Mikołowie. Odbiorcy kampanii dowiedzieli się jak mądrze oszczędzać wodę w swoim otoczeniu. Zwrócenie uwagi na codzienne czynności związane z wykorzystanie wody oraz zweryfikowanie czy dane nawyki prowadzoną do racjonalnego gospodarowania wody w swoim życiu. Odbiorcy otrzymali konkretne wskazówki, które od razu mogą wdrożyć w swoje życie i rozpowszechniać je wśród znajomych i rodziny.

Kampanię ekologiczną "Oszczędzaj wodę pitną!" w 2023r., która była współfinansowana ze środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, zakończyliśmy pomyślnie. Pozyskane środki zostały przeznaczone na warsztaty dla około 1000 przedszkolaków i uczniów klas I oraz ich nauczycieli. Spotkaliśmy się również dwa razy z seniorami. Podczas pierwszego spotkania przy kawie został zaprezentowany wykład ”Jak mądrze oszczędzać wodę w codzienności” w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Z kolei na drugim spotkaniu wspólnie z seniorami przeprowadziliśmy burzę mózgów na temat nawyków użytkowania wody. Oprócz tego zorganizowaliśmy konkursy plastyczne dla dzieci, które miały okazję wygrać atrakcyjne nagrody oraz przygotowaliśmy edukację dla dorosłych w formie ulotek i plakatów edukacyjnych.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi aktualnościami i sprawdzenia jak przebiegła realizacja kampanii krok po kroku.

Aktualności o kampania ekologicznej "Oszczędzaj wodę pitną!" w  2023r.

23/10 2023
#Edukacja #Kampania oszczędzaj wodę 2023

Ogłoszenie wyników konkursów plastycznych na temat oszczędzania wody

Z przyjemnością informujemy, że znamy już laureatów konkursu plastycznego “Oszczędzam wodę, bo kocham przyrodę” dla przedszkolaków i konkursu plastycznego “Oszczędzam każdą kroplę wody” dla uczniów klas I. W celu ustalenia sposobu odbioru nagród skontaktujemy się z dyrekcją placówek, do których uczęszczają laureaci.

Nagrodzeni zostali:

w kategorii uczniowie klas I:

I miejsce - Amelia Piekara (7 lat) ze Szkoły Podstawowej nr 1

1 miejsce - Amelia Piekara, 7 lat, SP1

II miejsce - Tomasz Cnota (7 lat) ze Szkoły Podstawowej nr 5

2 miejsce - Tomasz Cnota, 7 lat, SP 5

III miejsce - Maksymilian Bąk (8 lat) ze Szkoły Podstawowej nr 10

3 miejsce - Maksymilian Bąk, 8 lat, SP 10

w kategorii przedszkolaki w wieku 5-6 lat:

I miejsce - Natalia Sitko (6 lat) z Przedszkola nr 9

1 miejsce - Natalia Sitko, 6 lat, P9

II miejsce - Stanisław Griner (5 lat) z Przedszkola nr 10

2 miejsce - Stanisław Griner, 5 lat, P10

III miejsce - Adam Swadźba (6 lat) z Przedszkola nr 9

3 miejsce - Adam Swadźba, 6 lat, P9

w kategorii przedszkolaki w wieku 3-4 lata:

I miejsce - Marlena Wilk (4 lata) z Przedszkola nr 5

1 miejsce - Marlena Wilk, 4 lata, P5

II miejsce - Anastazja Kurek (3 lata) z Przedszkola nr 2

2 miejsce - Anastazja Kurek,  3 lata, P2

III miejsce - Filip Spyra (4 lata) z Przedszkola nr 10

3 miejsce - Filip Spyra, 4 lata, P10

 

Zwycięzcom konkursu  gratulujemy, a wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w plastycznych zmaganiach!

Informujemy, że konkursy plastyczne były realizowane w ramach kampanii ekologicznej “Oszczędzaj wodę pitną!” dla mieszkańców Mikołowa współfinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

Na obecnym poziomie cywilizacyjnym jest wskazany rozwój zrównoważony, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone bez umniejszania szans przyszłych pokoleń na ich zaspokojenie. Oznacza to, że jeśli dziś zużyjemy zasoby wodne zbyt szybko, aby można je było odtworzyć, to wkrótce zarówno obecne, jak i kolejne pokolenia nie będą mogły zaspokoić swoich potrzeb związanych z wodą. Woda jest fundamentalnym składnikiem wszystkiego. Bez wody nie ma życia. Dlatego musimy starać się ze wszystkich sił zachować możliwość odtwarzania się zasobów wodnych oraz użytkować je w sposób racjonalny zarówno w zasięgu jednostkowym, jak i globalnym.

do góry